• Základní informace
 • Fotografie a videa
 • Co dělat když…
 • Chov poštolky
 • Záchranné stanice
 • Zeptejte se
 • Poštolka obecná(Falco tinnuncullus)

  Vyhledávání:

  ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

   

   

  Život poštolky, obecná fakta

   

  Pomoc zraněnému dravci

   

  Hnízdění poštolek

   

  Chov poštolky

  Tomuto tématu se věnuje celá sekce webu Chov poštolky.

   

  Potrava a dokrmování poštolek

   

  Poradna

  Před položením dotazu se, prosím, pokuste najít odpověd v následujících sekcích:

  v sekci zákládní informace,
  v sekci co dělat když,
  v sekci chov poštolky.

  Pokud jste nebyli úspěšní, podívejte se prosím, zda se Vaše otázka nenachází
  v pravém sloupci.
  Je tam? Klikněte na ni.

  Nenašli jste na stránkách kýženou odpověď? Zeptejte se odesláním níže zobrazeného formuláře. Během několika hodin, maximálně dnů, Vám dotaz zodpovím.  Poznámka: uvedete-li svůj e-mail, nebude zde veřejně zobrazen, ale jakmile bude Vaše otázka zodpovězena, přijde Vám na něj odpověď.

  Otázky a odpovědi

  Dobrý den chtel bich se zeptat kde na internetu se taková poštolka dá sehnat prosím poradte mi nebo poslete neaký odkaz.


  dne 29.05.2012 se zeptal lukas langr

  Odpověď: Poštolka je zákonem chráněný dravec a obchodování s ní je nelegální!

  Dobrý den, na okně panelového domu v 6. patře, kde máme truhlík s muškáty jsme objevili tři vajíčka, další den přibylo jedno.Další den, tedy dneska, jsme tam viděli sedět poštolku. Poraďte, jak se zachovat, aby neuhynuly ani muškáty a neublížilo to poštolce. Myslím tím, zda je možné kytky zalévat, aniž by to poškodilo vajíčka, či matku. Děkuji za odpověď.


  dne 29.05.2012 se zeptal Marie Bačíková

  Odpověď: Dobrý den, muškáty doporučuji přesadit, přemístit – poštolky a květiny na jednom parapetu nebudou fungovat – mrkněte do fotogalerie, jak vypadal "náš poštolčí balkon".

  Dnes nam na balkone nechala jedno vajicko ale zatial na nom nesedi a uz je noc je to normale? Dik


  dne 06.05.2012 se zeptal Mirec

  Odpověď: Ano, nejspíše je to snad v normě. Poštolka začna naplno sedět, až snese všechna vejce. Uvidíte, zatím nevěšte hlavu.

  jen bych vám chtěl doplnit info v rámci vašeho webu, narazil jsem na jiné stránky kde jsou přímo rozlišovací znaky samce a samice oficiální, samička je celá tmavá a pruhovaná a samci poštolek mají šedou hlavu a ocas.


  dne 05.05.2012 se zeptal Ivan

  Odpověď: Přesně tak, podobně je to napsáno v sekci Co dělat když > Je to samec nebo samice? (maličko jsem upravil formulaci).

  jen bych chtěl poděkovat za informace na vašem webu, docela se mi hodili ohledně starosti o poštolku, dnes jsme jednu odchytili se zlomeným křídlem, tak mi informace přišli vhod, ano já vím správně bych ji měl nechat být ale jsme lidi že jo :) případnou žádost jak zde uvádíte podám až se případně vylečí a nefrnkne mi pryč.. :)zatím jsem jí obstaral, bydýlko, maso a nějakou vodu, uvidíme jak se to bude dál vyvýjet, na žádnou stanici jsem zatím nevolal protože jsem ze zlínského kraje a žádnou tu i podle vašeho seznamu nemáme, pokoušel jsem se hledat i sám ale nic jsem nenašel, uvidím co to křídlo bude v pondělí dělat, případně bych s ní zajel k veterináři aby se jí na to podíval.


  dne 04.05.2012 se zeptal ivan

  Odpověď: Jsem rád, že web plní svůj účel. Bohužel ne tak úplně, ač jsem si již několikrát dal závazek, stejně jsem jej nedodržel a nedoplnil databázi záchranných stanic :(

  Veterináře lze jedině doporučit, dost možná Vám bude schopen doporučit nějakou záchrannou stanici.

  Doplnil jsem alespoň pár ZS na Moravě. Snad je dokument, ze kterého čerpám, ještě aktuální.

  Dobrý den! Můžete mi prosím poradit,u koho je v ČR možno zakoupit mládě poštolky pro sokolnický výcvik? Děkuji!Karolina W


  dne 02.05.2012 se zeptal Karolina

  Odpověď: Dobrý den, nemám kontakty na chovatele. Nicméně postup, jak legálně získat poštolku, je uveden v sekci Chov poštolky. Poštolku je na základě povolení možno odebrat s hnízda, případně by mohla být možná i domluva se záchrannou stanicí, ikdyž k vydání poštolky nebudou ZS asi svolné, dle snad ještě platné legislativy by byly samy proti sobě..

  Dobry den, chcem sa opytat.Pred dvomi rokmi sme mali na balkone postolky,vychovali 6 mladych.Minuly rok chcely zasa u nas zahniezdit,ale odohnal ich doterny drozd svojim skrekotom.Aj tento rok sa chystaju hniezdit,ale zasa ten uskriekany drozd neda im pokoj.Co sa da s tym robit. Dakujem za odpoved


  dne 28.04.2012 se zeptal Jarka Máchalová

  Odpověď: Dobrý den, nemyslím si, že je drozd pro poštolku překážkou. Když na to přijde, dá si ho k svačině (jeden z "našich" samců několikrát přinesl menšího ptáka (ale i docela velké exempláře).

  Dobrý den dnes jsem v Podolí Sinkulova 16 Praha 4 viděla samečka poštolky. Bohužel odletěl dříve než jsem se mohla pořádně podívat jestli nemá kroužek na noze. Byla bych ráda kdybyste to ohlásili nějaké stanici, protože jsem nenašla kontakt. Děkuji


  dne 25.04.2012 se zeptal Kateřina Růžičková

  Odpověď: Dobrý den, takováto informace by byla ornitologům k ničemu. Poštolky se vyskytují v obydlených oblastech velmi běžně.

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat co dělat když najdu opuštěná vejce bez matky?Máme je odvézt do nějaké stanice?


  dne 22.04.2012 se zeptal Sára

  Odpověď: Dobrý den, najdete-li opuštěná vejce, je nejspíše již pozdě jakkoli je zachraňovat. Jsou nejspíše již zastydlá.

  je poštolka obecná krmná


  dne 15.04.2012 se zeptal kryštof rejka

  Chtěl bych se vás zeptat za jakou asi dobu naroste poštolce nové peří když po zranění dráty VN bylo částečně spáleno avšak křídlová kost je v pořádku a nezasažena.Děkuji


  dne 11.04.2012 se zeptal Vladimír Nestrašil

  Odpověď: Pokud vůbec doroste, pak by tomu mohlo být v horizontu měsíce dvou odhaduji. Ale neumím fundovaně odpovědět.

  dobrý den. nevíte kdy byli poštolky vyhnány?


  dne 26.03.2012 se zeptal natka

  Odpověď: Poštolka je zákonem chráněný dravec a na území ČR se vyskytuje poměrně běžně.

  Dobrý den, žiju v podkrkonoší, ve Staré Pace. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte v blízkém okolí o chovateli dravců. Konkrétně zájem o poštolku. Děkuji za opověď a jsem s pozdravem. Kopáč


  dne 12.03.2012 se zeptal Kopáč Aleš

  Odpověď: Dobrý den, nevím, nemám přehled ohledně chovatelů dravců. Zkuste nějakou záchrannou stanici, prozatím neúplný seznam je i na tomto webu v sekci záchranné stanice.

   Nalezli jsme zraněného dravce, co máme dělat? Pomozte prosím.

  Dobrý den, ráda bych Vám oznámila, že u cesty v místě Vraný-Černochov jsme již dvakrát viděli poraněného dravce, nemůže létat, zřejmě má poraněné křídlo.Prosíme aby někdo přijel a odchytl tohoto dravce.Manžel Jaroslav Rieger, pracuje ve Vraném. Pokud přijedete, ukáže Vám, v jakých místech se pohybuje tento dravec. děkujeme manželé Riegerovi


  dne 08.03.2012 se zeptal Dana Riegerová

  Odpověď: Dobrý den, zkuste kontaktovat zayferus, dle informací, které avizuje, bude schopen zajistit zraněnému dravci pomoc.

  Nebo mrkněte do databáze záchranných stanic a obraťte se na některou stanici z okolí.

  Na domě máme hnízdo, kde bývali čermáčci. Nyní tam létá každý den v podvečer poštolka. Na zemi pak jsou ještě krom obyčejných ptačích výtrusů také takové jakoby chomáče -šištičky odpadu.Vypadají jako z vlny. Je možné, že je vyvrhuje?


  dne 06.03.2012 se zeptal Zdeňka

  Odpověď: Kterým otvorem to z poštolky vychází, když o tom tak přemýšlím, vlastně nevím, ale pochází to z poštolek, viz např zde na foto: http://www.postolka-obecna.cz/fotografie-a-videa/foto-dospeli/43


   Vytisknout  Nahoru
  Webdesign studio CobraDesign poradna@postolka-obecna.cz
  provozováno na eShopSystem.