• Základní informace
 • Fotografie a videa
 • Co dělat když…
 • Chov poštolky
 • Záchranné stanice
 • Zeptejte se
 • Poštolka obecná(Falco tinnuncullus)

  Vyhledávání:

  ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

   

   

  Život poštolky, obecná fakta

   

  Pomoc zraněnému dravci

   

  Hnízdění poštolek

   

  Chov poštolky

  Tomuto tématu se věnuje celá sekce webu Chov poštolky.

   

  Potrava a dokrmování poštolek

   

  Poradna

  Před položením dotazu se, prosím, pokuste najít odpověd v následujících sekcích:

  v sekci zákládní informace,
  v sekci co dělat když,
  v sekci chov poštolky.

  Pokud jste nebyli úspěšní, podívejte se prosím, zda se Vaše otázka nenachází
  v pravém sloupci.
  Je tam? Klikněte na ni.

  Nenašli jste na stránkách kýženou odpověď? Zeptejte se odesláním níže zobrazeného formuláře. Během několika hodin, maximálně dnů, Vám dotaz zodpovím.  Poznámka: uvedete-li svůj e-mail, nebude zde veřejně zobrazen, ale jakmile bude Vaše otázka zodpovězena, přijde Vám na něj odpověď.

  Otázky a odpovědi

  Dobrý Den nevíte kdo by daroval Poštolku již jsem jednu měl a odlitla mi děkuji za odpovědi


  dne 24.11.2010 se zeptal Petr M

  co všechno postolka potřebuke abich ji mohla chovat ??? děkuji


  dne 17.11.2010 se zeptal eliska

  Odpověď: Veškeré mně známe informace naleznete na tomto webu.

  Dobrý den, chtěla bych natřít budku pro ptáčky. Lze použít i výrazné barvy? Děkuji.


  dne 09.11.2010 se zeptal Dufková

  Odpověď: Domnívám se, že ano.

  Dobry den chci se zeptat zda se poštolky mužou krmit kuřecími játry,nebo kuřecim masem a kde poštolku chovat nebo mít přes zimu aby neumrzla děkuji za odpověd


  dne 11.10.2010 se zeptal Radek

  Odpověď: Zdravím

  http://www.postolka-obecna.cz/chov-postolky/#dokrmovani-postolky

  Poštolka je částečně stěhovavý pták, mnozí jedinci zde zůstavají přes zimu. Chov poštolky je popsán na téže stránce výše.

  dobry den chtela bych se zeptat soused ma 3 dni postolky myslim si ze to nema legalne nema ani ma to penize jsou postolky chranene soused rad bere co neni jeho dekuji vam za odpoved Michala


  dne 30.08.2010 se zeptal Michala

  Odpověď: Zdravím, nějak v příspěvku postrádám onu otázku.. Problém legality chovu je popsán v sekci Chov poštolky.

  Dobrý den, našli jsme zraněnou poštolku a odvezli do záchrané stanice. Tam nám bylo řečeno, že křídlo už napravit nepujde. Chtěli bychom si jí nechat, postavit voliéru apod. Pán nám řekl, že by ji doporučoval utratil. Nebo že by ji nechal na chov. Lítat už tedy nemůže, ale žádné vnější poranění nemá a má se velice k světu. Bohužel už jsme domu dorazili bez ní. Bylo nám řečeno, že až si vyřídíme potřebná povolení. Ale že takových už tady bylo a že se nikdo stejně nevrátil. Je nám to docela líto a rádi bychom jí získali zpět. Je tedy proto, abychom poštolku měli doma třeba pouze "dojít na obecní úřad". Jak tady čteme? všude se uvádí pouze odkazy na zákony. Nejde nám o chov.


  dne 10.08.2010 se zeptal Veronika

  Odpověď: Dobrý den. Čísla zákonů, která jsou uvedena zde na stránce "Chov poštolky", mi poslal před asi třemi lety ornitolog. Vůbec nevím, o jaké zákony jde, jen jsem je zveřejnil. V této problematice se příliš neorientuji, vycházím tedy jen z informací, o které se se mnou odborníci podělili. Ten text výše nad zákony, je od mladého ornitologa, asi rok starý, takže by měl být aktuální. Mělo by Vám tedy stačit podat žádost na patřičném obecním úřadě. Minimálně Vám právě na tom úřadě poradí, co případně ještě potřebujete. Praktické zkušenosti však nemám, proto pokud to na tom úřadě zkusíte, budu rád, když mi dáte vědět, jak jste dopadla.

  dobrý den, letos jsme měli na balkoně mláďata poštolky. Bylo to svým způsobem zajímavé, ale přiznám se, že příští rok už o to nestojím. Prosím o radu, jak balkon zajistit, aby poštolka už na něj nemohla - stačí síť ? Kladla by poštolka vajčka na holou dlažbu na balkoně ? Děkuji.


  dne 30.07.2010 se zeptal jitka

  Odpověď: Dobrý den, bude-li síť dostatečně pevná a bude-li pokrývat všechny možné přístupy na balkon, pak bude dostačující.

  U náš hnízdily na balkoně v květináči, viz fotogalerie. Pak jsme jim před novou sezónou květináč odstranili a když se tam dodatečně poštolka objevila, odehnali jsme ji. To byl pro ni jasný signál "Tady holka už ne". Sice se občas na balkoně objeví, pamatuje si to místo, ale hnízdí jiinde.

  Tedy má odpověď, na dlažbě, pokud v okolí nebudou nějaké předměty, které by prostor nějak vymezovaly, by poštolka nezahnízdila.

  Dobry den chcel by som kupyt postolu a neviem kto ma chov tohto sokola. Som sokoliar zo slovenska a tu postoly nikto neodchovava.


  dne 29.07.2010 se zeptal Jozef

   Potřebuje poštolka pít?

  Prosim vás, našel jsem poštolku a nevim jestli bych ji měl dávat pít vodu?


  dne 28.07.2010 se zeptal Jakub Čačík

  Odpověď: Nikoli, poštolky vodu nepijí, stačí jim obsažená v potravě. Vodu používají pouze ke své očistě (denně se koupou).

  Bydlím v panelovém domě v šestém poschodí. Ve spižní skříni mám čtyři mláďata poštolek.podařilo se jim protlačit větrákem, který vyvrátily, až do spižírny. Stalo se to v průběhu naší dovolené. Rodiče je krmí. Pro nás se stává situace neúnosnou díky pachu,který je neodstranitelný.Chtěli jsme je odchovat a aby se mohla vrátit do přírody ale nevím jak dlouho by to jeětě trvalo? zMláďata mohou mít cca 4-6 týdnů, Jsou opeřená ale ještě nevylétla. Co s nimi? Mám jejich fotografie.


  dne 28.07.2010 se zeptal Jaroslava Kolísková

  Odpověď: Dobrý den, jestliže jsou mláďata již opeřená, tak je otázka dní, kdy vyletí. Od vylíhnutí do odletu je to cca 28 dní.

  Dobrý den.Bydlím v havířově v cihlovém domě v 2 patře v špajskovém větrání mám uhnízděné 3 poštolky.2 dospělé a jedno odrostlé mládě.Poštolky do těchto ventilačních otvorů zanáší svou potravu (mrtvé myši a jiné zdechliny),které nesnesitelně zapáchají.A tento zápach se mi ventilačními otvo ry dostává do bytu,který vdechujeme.A proto žádám o radu jak se mám těchto krásných chráněných dravých ptáčků zbavyt.Předem děkuji za radu.


  dne 26.07.2010 se zeptal Lucie Jeziorská

  Odpověď: Dobrý den, letos již máte skoro odchováno, jak píšete, mládě je již skoro dospělé. Rada pro zamezení hnízdění je jednoduchá - zamezte jim možnost uhnízdění - ventilaci opatřete mřížkou, či jinou zábranou co nejvíce k venkovnímu líci fasády..

  včera jsem vzala malim detem (nevim co to je přesně)asi mládě poštolky a chci se zeptat jak často se krmí a jak často tomu dávat pít,je mi líto to vyhodit ven to by venku umřelo.Děkuji za radu


  dne 20.07.2010 se zeptal Anita Mašátová

  Odpověď: Dobrý den, mládě odneste zvělolékaři či ornitologovi v okolí.. Pokud ani nevíte, o jaké mládě se jedná, těžko radit, jak se o něj starat..

  to sem opět já dokrmova né dokrovat


  dne 17.07.2010 se zeptal Michal Dobiáš

  dobrý den.Našel sem mládě Kalouse Ušatého a chtěl bych se zeptat kolikrát deně se má dokrovat???Já ho dokrmuju 4x deně po čtyřech hodinách kuřatama.Měří asi 15cm.Prosím napište. děkuji


  dne 17.07.2010 se zeptal Michal Dobiáš

  Odpověď: Dobrý den, tento web je o poštolkách. Neumím Vám poradit s jiným ptákem.

  chce vás zeptat jestli na chov počtolky potřebuji nějaký průkaz že jsem sokolnik a jeste se chci zeptat jesli nevíte onějakémchovateli který by mi mohl poskytnout mládě a je ve středočeském nebo usteckem kraji děkuji


  dne 12.07.2010 se zeptal švehla

  Odpověď: Veškeré mně známé informace ohledně legality chovu poštolky jsou na tomto webu. Totéž platí o databázi záchranných stanic.


   Vytisknout  Nahoru
  Webdesign studio CobraDesign poradna@postolka-obecna.cz
  provozováno na eShopSystem.